Antep Fistigi Ana Catlak 500gr

Antep Fıstığı (Ana Çatlak) 500gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 60,00₺

Antep fıstığı hem yemesi eğlenceli bununla birlikte sıhhat açısından çok faydalı bir yiyecektir. Antep fıstığı içinde bolca antioksidan ve B 6 vitamini barındırmaktadır. Antep fıstığının içinde yer alan B 6 vitamini  kırmızı kan hücrelerinde oksijeni taşıyan bir molekül olan hemoglobin oluşumu benzer biçimde çeşitli işlevler için önemlidir.


Antep fıstığı bununla birlikte potasyum bakımından da zengindir. 1 avuç Antep fıstığı bir adet büyük muzun yarısından daha fazla potasyum içermektedir. 


Antep fıstığı içerisinde bolca lif ve proteinde barındırmaktadır. Vitamin ve mineraller açısından bu denli varlıklı olan Antep fıstığının faydalarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte Antep fıstığının faydaları:


- Antep fıstığı çoğu kuruyemiş ve tohumdan daha fazla antioksidan içerir. Dört haftalık bir çalışmada, günde bir veya iki kere antepfıstığı yiyen katılımcılar, antepfıstığı yemeyen katılımcılara kıyasla daha yüksek lutein ve ?-tokoferol seviyelerine sahip oldular. 


- Antep fıstığı gözleri, mavi ışığın ve yaşa bağlı maküla dejenerasyonunun niçin olduğu hasara karşı korurlar.


- Antep fıstığı en düşük kalorili kuruyemişler arasında yer verilmiştir. Protein miktarı çok fazla olmasına karşın kalori miktarının düşük olması Antep fıstığını fazlaca kıymetli kılmaktadır.


- Antep fıstığını düzenli olarak tüketmek, vücuttaki LDL (kötü) kolesterol seviyelerini azaltabilir. Antioksidanlar, fitosteroller ve doymamış yağ asitleri, sağlıklı bir kalbin teşvik edilmesi için mükemmeldir. Antep fıstığı hem de, arterlerin sertleşmesini ve kan pıhtılarının oluşumunu önleyen, l-arginin adı verilen bir amino asit kaynağıdır.


- Antep fıstığı, lutein ve zeaksantin gibi karotenoid antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar, yaşlılarda yaşla ilişkili oluşan göz hastalıklarına yakalanma riskini azaltmaya destek sunar.


- Antep fıstığının öteki sıhhat yararlarından biri de, gıdaların pürüzsüz sindirilmesine yardımcı olan iyi bir rejim lifi kaynağı olmasıdır. Yaklaşık 1 avuç veya 30 gram antepfıstığı bir porsiyon, yaklaşık 3 gram diyet lifi içerir ve sindirim sisteminizin optimum kapasitede çalışmasını sağlamak için fazlasıyla yeterlidir.


- Antep fıstığı ayrıca deriden kuruluğu gidermeye destek sağlar. Doymuş yağ bu yönüyle önemli bir rol oynar. Yağ bununla beraber aromaterapi ve geleneksel masaj terapisi gibi geleneksel terapilerde bir bileşen olarak kullanıldığı için iyi bir taşıyıcı yada baz yağ olarak da işlev görür.


- Antep fıstığı ayrıca deriden kuruluğu gidermeye destek sağlar. Doymuş yağ bu yönüyle önemli bir rol oynar. Yağ bununla beraber aromaterapi ve geleneksel masaj terapisi şeklinde geleneksel terapilerde bir bileşen olarak kullanıldığı için iyi bir taşıyıcı yada baz yağ olarak da işlev görür.


- Antep fıstığı ayrıca deriden kuruluğu gidermeye destek sağlar. Doymuş yağ bu yönüyle önemli bir rol oynar. Yağ hem de aromaterapi ve geleneksel masaj terapisi gibi geleneksel terapilerde bir bileşen olarak kullanıldığı için iyi bir taşıyıcı yada baz yağ olarak da işlev görür.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Ceviz İçi 400gr
Kavrulmuş Fındık 500gr
Tuzlu Yer Fıstığı 500gr
Köy Leblebisi 500gr
Haşlanmış Karpuz Çekirdeği 500gr
Tuzsuz Mardin Leblebisi 500gr
Çiğ Kabak Çekirdeği 400GR
Çiğ Karpuz Çekirdeği 400GR
Çig yerfıstık 500GR
Yerli Badem 500gr
Beyaz Leblebi (Sakız Leblebi) 500gr
Kabuklu Ceviz 600Gr