Kuru Kayisi 500gr

Kuru Kayısı 500gr

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • 35,00₺

Kuru Kayısı

 

İri kayısılarımız boyutları sayesinde oldukça lezzetli ve enerji vericidir. Bildiğiniz üzere, büyük boyutlu kayısılar küçük boyutlulara göre daha tatlı ve lezzetlidir. Bu şekerli meyve dolgun, yaş ve çiğnenerek tüketilen bir meyvedir. Kayısının iyi bir lif kaynağı olduğundan size daha önce bahsetmiş miydik? Bu mükemmel kuru kayısı için daha fazla soruya gerek olduğunu düşünmüyoruz.

Diyetisyenimizden En iyi Tavsiyeler

Diyetisyenimiz kuru kayısıyı çok sevdiğini her zaman belirtiyor ve vücudun ihtiyacı olan şeker ihtiyacını katkı maddesi olmadan kayısıdan alabileceğinizi belirtiyor. Kuru kayısı ayrıca lif bakımından da çok zengindir. Her bir adet kuru kayısı 4 gram lif almamızı sağlar. Kuru meyveler ayrıca diyet kalitesini arttırmasıyla bilinir ve zayıflamaya da oldukça yardımcı olur. Kuru kayısıyı atıştırma olarak yiyebileceğiniz gibi küçük parçalar halinde doğrayıp mısır(tahıl) gevreğinin içine ekleyip veya diğer çerezlerle de tüketebilirsiniz.

Sağlığa Faydaları

Zengin A vitamini içeren kuru kayısı iyi bir potasyum ve magnezyum kaynağıdır. Bu mineraller vücuda dayanıklılık ve enerji verir. Vücuttaki potasyum ve kan eksikliği kuru kayısı sayesinde giderilebilir.

Kayısı içerdiği zengin demir sayesinde anemi hastalığına iyi geldiği gibi saç ve cilt bakımı için de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra içinde bulundurduğu karatenin sayesinde kanser tedavisinde doktorlar tarafından şiddetle tavsiye edilir.

Ürünün kalori, vitamin, yağ karbonhidrat vb. değerleri danışmanımız Diyetisyen Esra Rahşan Çalışkan tarafından belirlenmiştir.

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi